Hudební soubory (ZUŠ Odry)Hudební soubory jsou chloubou každé hudební školy. Nejinak je tomu na naší ZUŠ v Odrách. Všichni pedagogové se snaží děti motivovat ke společnému muzicírování a výsledky této snahy si můžete prohlédnout a případně poslechnout v následujících odkazech.. 

Bubenický soubor

Nově vzniklý bubenický soubor má za "vzory" své starší spolužáky z bubenické kapely CRASH DRUMS, a rád by navázal na jejich úspěšné muzicírování.

Jedná se o mladé nadšené kluky, kteří mají obrovskou motivaci a hlavně chuť pracovat nejen na sobě ale především na vlastních skladbách v rámci nové bubenické kapely. Název kapely, fotky, videa, datum vystoupení atd. budeme postupně aktualizovat.

Crash Drums

Skupina CRASH DRUMS vznikla z malého a nenápadného komorního souborku na naší ZUŠ v roce 2009.


Jejich hudba je postavena na šlapajících rytmech bicích nástrojů a perkusí ale už od křtu
jejich debutového alba je na koncertech doprovází úderná basová kytara a moderní
zvuky kláves zkušených muzikantů.

Kluci neustále zkouší a připravují materiál pro jejich nové projekty, které mají v plánu, společně s jejich učitelem Romanem Petříkem, realizovat. Poslední novinkou je koncertování společně s říznou elektrickou kytarou, která všemu dodává patřičný spád a hudbu posunuje opět o krok dál. Každým rokem CRASH DRUMS vyjíždí na letní turné, kde měli možnost hrát před takovými hvězdami jako je Anna K., Tata Bojs, Kreyson, Portless, Kamil Střihavka, Blue Effect, Lucie Bílá, Petr Bende a další.

Všechny aktuality a informace o nových koncertech najdete na jejich webových stránkách nebo profilu na facebooku.

Jazzová kapela

Jazzová kapela je novým hudebním souborem ZUŠ, který vznikl v lednu roku 2016. Cílem souboru je hudební produkce jazzových, swingových a populárních písní široké veřejnosti v Odrách a okolí. Zakladatelem a vedoucím souboru je trumpetista Matěj Hercig, který má bohaté zkušenosti s interpretací jazzové a populární hudby.

Kytarový soubor

Kytarový soubor tvoří žáci zabývající se hrou na klasickou kytaru. V jeho repertoáru jsou kromě klasických skladeb i úpravy populárních skladeb autorů současnosti. Vedoucím souboru je Ing.Radek Zajac.

Pěvecký soubor Zvonečky

Dětský pěvecký sbor Zvonečky pracuje pod Základní uměleckou školou v Odrách, jako přípravný sbor DPS Zvonky. V roce 2007 převzala vedení a do dnešní podoby sbor přetvořila Jitka Jakubíková Dipl.um. Pěvecký sbor zahrnuje do svého repertoáru lidové písně, spirituály, písně z muzikálů, dětské písně a to našich i zahraničních skladatelů. Vystupují na koncertech Základní umělecké školy v Odrách, na akcích Městského úřadu – například Vítání občánků, Den města. Spolupracuje také s Ženským pěveckým sborem Píseň. Velký úspěch sklidilo vystoupení na přehlídce církevních škol v Odrách, festivalu  Píseňfest v Odrách. Velký úspěch sklidil s pohádkovým muzikálem O Budce, Červená Karkulka,  Alibaba & čtyřicet…, Ať žijí duchové. V roce 2010 a 2014 získali na Celostátní přehlídce dětských pěveckých sborů v Orlové – Lutyni, bronzové pásmo. V listopadu vystoupí na festivalu A proč ne s muzikálem Šípková Růženka.

Pěvecký soubor Zvonky

Dětský pěvecký sbor Zvonky vzniklo v roce 1997 v Základní umělecké škole v Odrách. Zakladatel sboru Mgr. Kostadin Haralampiev přivedl sbor na vynikající úroveň, natočil CD Zvonky v Bulharsko a uvedl muzikál Kouzelná Píseň. Od roku 2007 převzala vedení Dětského pěveckého sboru Zvonky Jitka Jakubíková dipl.um. Pěvecký sbor zahrnuje do svého repertoáru lidové písně, spirituály, písně z muzikálů, dětské písně a to našich i zahraničních skladatelů. Zúčastňuje se koncertů Základní umělecké školy v Odrách, vystoupení na akcích Městského úřadu, Den města ...
Spolupracuje také s Ženským pěveckým sborem Píseň na kulturních akcích v Dělnickém domě. Reprezentuje Základní uměleckou školu v Odrách a město Odry. Velký úspěch sklidilo několik muzikálů - Alibaba & čtyřicet…, Ať žijí duchové. Zúčastňuje se Celostátní přehlídku školních dětských pěveckých sborů a také mnoho dalších koncertů a vystoupení ve spolupráci s MÚ Odry. Pěvecký sbor navázal V 2015 družbu s DPS COLORI ze ZUŠ Bučovice. V Bučovicích proběhlo soustředění sborů zakončené Společným koncertem. Pěvecký sbor Zvonky sdružuje děti od 8let. Rozvíjí hudebnost a kulturu dětí. Přispívá k pozvednutí kultury Oder celkově. Sdružuje děti v mimoškolní činnosti, kde mohou kvalitně trávit volný čas. V listopadu vystoupí na festivalu A proč ne s muzikálem Šípková Růženka

Popová kapela Pop Band

 Dětská popová kapela - Pop Band vás bude bavit interpretací známých českých a zahraničních popových hitů a také vlastních písniček.

 

Školní orchestr

Je novým hudebním seskupením jež vzniklo na naší škole v letošním školním roce. Jeho cílem je společné muzicírování dětí a učitelů napříč různými hudebními obory.

Smyčcový soubor

Smyčcový soubor pracuje při Základní umělecké škole v Odrách pod vedením p. Lenky Herzmanské, učitelky smyčcového oddělení. Tento soubor účinkuje na koncertech, kulturních akcích školy i města a v minulém školním roce se také zúčastnil soutěže souborů, kde získal 1. místo v okresním kole a 3. místo v krajském kole ve své kategorii. Programem souborové hry je vychovávat naše žáky, podílet se na společném díle a také zvyšovat všestrannou technickou úroveň žáků, zvláště pak rozvíjet výrazové složky hry, muzikálnost, a naučit je souhře. V repertoáru smyčcového souboru jsou skladby hudby klasické, současné i populární. S každým školním rokem je složení smyčcového souboru jiné. V tomto školním roce se naši žáci mohou ještě více prezentovat na veřejnosti, neboť smyčcový soubor bude spolupracovat s orchestrem školy vedeným p. ředitelem  Ing. Radkem Zajacem.

Soubor nejmladších houslistů

Smyčcový soubor nejmladších houslistů vznikl ve školním roce 2015/2016 z iniciativy paní učitelky Lenky Herzmanské.V loňském školním roce tento hudební soubor učinkoval na koncertě v OD Nová Karolína v Ostravě,na vánočním koncertě , na koncertě nejmladších žáků a na ZUŠfestu. V letošním školním roce připravujeme nový program a chystáme se na další společné krásné akce a koncerty.